O konferencji
Celem konferencji będzie przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.
Podczas konferencji prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore.
Konferencja będzie podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja, badania i digitalizacja.
Sesja POLICY & FINANCING prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore.
Sesja INDUSTRY & EDUCATION będzie się koncentrować na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry, dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu.
Sesja RESEARCH & DIGITALISATION pokaże korzyści wynikające z zastosowania technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów turbin i ich komponentów oraz operatorów farm wiatrowych.
Podczas Konferencji uczestnicy poszerzą dotychczasową wiedzę na temat współpracy badawczo-rozwojowej z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu, która stanowić będzie wartość dodaną dla obu stron i pozwoli na tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych pozyskiwaniu odnawialnych źródeł energii. Wykłady prelegentów oraz sesje tematyczne pozwolą na uzupełnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej, natomiast panele dyskusyjne pozwolą na wymianę doświadczeń.
Wydarzenie to będzie stanowić platformę stymulacji współpracy przemysłowo-badawczej w regionie Morza Bałtyckiego ze szczególnym uwzględnieniem regionu Pomorza Zachodniego.